סימון שטחים עודפים במושבים

 

בעקבות החלטת המנהל, נשלחה לאחרונה הודעה לוועדי המושבים עם דרישה להסדרת משבצת המושב ומעמדן של הקרקעות החקלאיות. בהודעה, המנהל דורש מהוועדים להסדיר את קרקעות המושב עפ"י התקן המאושר. אם הוועד לא יגיש את החלוקה, יעוד הקרקעות יקבע ע"י המנהל באופן חד צדדי ועלול להוביל לפגיעה במושב.

"תקן המושב"  הוא מספר המשפחות כפול דונם משק להם זכאים כל משפחה. לדוגמה, אם במושב יש 100 משפחות ולכל משפחה מוקצה 40 דונם, המשבצת של המושב צריכה להיות 4,000  דונם. במקרים בהם המשבצת מכילה שטח גדול יותר, על "העודף" עושים חוזה זמני המסדיר את הבעלות. לאחר השינוי הסדר האחזקה המנהל יכול להשאיר את החוזה הזמני או לחלופין להעביר את הבעלות ליישוב חדש.

מובן מאליו שהכנת המפה, חישובי השטחים וסימון החלקות ישפיעו על ערכן של כל קרקעות המושב בעתיד ועל עתידן הכלכלי של המשפחות. מסיבה זו יש חשיבות גבוהה למקצועיות ולסמכות של מכין העבודה, אשר צריכה להתבצע ע"י מודד מוסמך. שיאון משרד למדידות מספק שירותי מדידה למושבים באזור הדרום בכל התחומים כבר מעל ל 30 שנה ובצוות המשרד חברים אנשי מקצוע מהטובים ביותר עם שנות נסיון רבות לכל אחד.

אנו מציעים מגוון אפשרויות לאיתור השטחים ומיפוי אדמות המושב לכל המושבים באזור הדרום.  נשמח לתאם פגישות מקצועיות עם חברי משק וחברי ועדים על מנת להציג בפניכם דוגמאות, לתת מענה שאלותיכם ולהציע את המענה המתאים ביותר לישוב שלכם.

ליצרת קשר. 

 

 

Tagged with: , , , , ,
Posted in כללי